Komentarze Dom Kultury Saska Kępa

Brukselska 23, Warszawa

klubsaska@cpk.art.pl

Budynek Klubu Kultury Saska Kępa, o powierzchni ponad tysiąc sześćset metrów kwadratowych, nawiązuje stylem do funkcjonalizmu, obecnego w zabudowie Saskiej Kępy z lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku.

 

Przeszklona elewacja i architektura wpisują się w charakter zabudowy Saskiej Kępy, tworząc jej harmonijne dopełnienie i zamknięcie istniejącego układu urbanistycznego.


Na parterze znajdują się: galeria sztuki, przestrzeń kawiarni, sala konferencyjna oraz sala taneczna o rozsuwanych ścianach.

Na pierwszym piętrze: Sala Widowiskowa na sto pięćdziesiąt miejsc ze sceną, ekranem do projekcji filmowych, profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, a także garderoby dla Artystów i zaplecze sceny.

Dach budynku tworzy taras w układzie amfiteatralnym z powierzchnią widokową i kawiarnią letnią.

Przestrzenie wewnątrz budynku wraz Salą Widowiskową i tarasem tworzą miejsca i klimat do wszelkiego rodzaju działań twórczych i środowiskowych.

Wydarzenia w tym miejscuCOM_EVENTLIST_EXPORT_ICS


Komentarze  

 
0#12011-11-03 14:52
Piękny nowy obiekt, przestronny, nowoczesny, doskonale doświetlony itd. jednym słowem podoba mi się ogromnie, wystawa rzeźby też niezwykle interesująca, ale ale ale Dlaczego ani słowa o Magdalenie Abakanowicz która wiele lat tworzyła tuż obok?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież